Streda 28. február 2024Meniny má Zlatica

Hokej

Rust dlhšie nepomôže Pittsburghu, pre zranenie vynechá týždne

Rust sa zranil v polovici tretej tretiny v tradičnom "derby" o Pensylvániu s Philadelphiou, v ktorom Pittsburgh zdolal Flyers po gólovej prestrelke 7:6.

AHL:Chromiak pomohol dvoma asistenciami k triumfu Ontaria, Regenda 0+1

Chromiak bodoval v druhom stretnutí za sebou, keď sa podieľal na góloch Francesca Pinelliho a Samuela Fagema. Zaznamenal tri plusové body a vyslal tri strely na bránku.

Vegas prekonal rekord Edmontonu, MacKinnon predĺžil bodovú šnúru

MacKinnon pomohol gólom a asistenciou Coloradu v šlágri Západnej konferencie zvíťaziť nad Dallasom 5:1. Bodoval tak aj v 29. domácom stretnutí, čo je šiesta najdlhšia bodová séria v profilige.

Bača predĺžil zmluvu s Nitrou: Veľmi si vážim dôveru

Nitra si nedávno poistila aj služby Sebastiána Čederleho a Jakuba Lacku.

Skalický prispel 2 gólmi k výhre BK Mladá Boleslav na ľade Škody Plzeň

Tri asistencie si pripísal jeho krajan a spoluhráč Róbert Lantoši.

Hokejisti TSS GROUP Dubnica zvíťazili nad JOJ ŠPORT Slovensko 18 5:0

Dubnica sa vďaka triumfu posunula na piate miesto tabuľky.

McDavid bodoval doma 23-krát za sebou, veľký večer Stankovena

V 23-zápasovej domácej sérii je bilancia 12+42, naposledy nebodoval v Rogers Place 3. novembra, keď Edmonton podľahol Dallasu 3:4.

Washington bez Fehérváryho zdolal Ottawu, Edmonton si poradil s LA

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi podieľal Hendrix Lapierre, ktorého Capitals povolali z farmy v Hershey iba v piatok.,aktualizované

Ruský hokejista Ničuškin sa zapojil do tréningového procesu Colorada

Do asistenčného programu, ktorý slúži hráčom na pomoc pri liečbe závislostí a problémoch s duševným zdravím, nastúpil v polovici januára.

Fehérváry urobil krok k návratu, po zranení už trénoval bezkontaktne

Fehérváry utrpel zranenie v dolnej časti tela 17. februára v súboji na ľade Montrealu. Odvtedy vynechal päť stretnutí a klub ho zaradil na listinu zranených hráčov.

Golden Knights povolali Demeka späť do prvého tímu

Golden Knights pôvodne povolali Demeka z farmy ešte v piatok. Slovenský krídelník však nenastúpil v noci na nedeľu proti Ottawe, v zápase bol iba zdravý náhradník. Následne ho klub poslal späť do AHL.

Hráčmi týždňa NHL sú Kaprizov, Marner a Šestorkin

Marner si v štyroch súbojoch pripísal na konto gól a až deväť asistencií a Torontu pomohol ku štyrom víťazstvám.

Golden Knights poslali Demeka späť na farmu do Hendersonu

Demek odohral v prebiehajúcom ročníku v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese Hendersonu 44 stretnutí, v ktorých nazbieral 13 bodov (5+8).

Columbus ukončil desaťzápasovú víťaznú sériu NY Rangers

Hráči Buffala dokázali prvýkrát v sezóne vyhrať v troch zápasoch za sebou. Na tesné víťazstvo v Montreale a Columbuse nadviazali domácim triumfom proti Caroline. ,aktualizované

Kučerov je prvý na méte 100 bodov, Kaneov špeciálny návrat do Chicaga

Kučerov sa podieľal na všetkých štyroch góloch Lightning, ktorí zvíťazili na ľade New Jersey Devils 4:1. Na úvodné tri góly prihral, štvrtý strelil do prázdnej bránky.

Hokejisti Nitry zaznamenali povinné víťazstvo, Lacka s hetrikom

Spokojnosť po stretnutí neskrýval Lacka, ktorý zaznamenal premiérový hetrik v kariére.

Slovan zdolal Banskú Bystricu po predĺžení, Kmeč: Škoda záveru

Hostia síce vo svojej prvej početnej výhode inkasovali, no potom ju dokázali aj využiť.

Lantoši, Čerešňák a Čacho skórovali v 49. kole českej extraligy

Líder tabuľky z Pardubíc nezaváhal na ľade Mladej Boleslavi a dosiahol siedme víťazstvo v sérii.,aktualizované

HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazil nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1

V 24. minúte Novozámčania vyrovnali, keď sa po závare pred bránkou domácich presadil Johnson.

HKM Zvolen zvíťazil nad HC Košice 5:4 v 47. kole

Druhá tretina patrila domácim, ktorí aj vďaka presilovkám otočili skóre.

HK Nitra zvíťazila nad HC 19 Humenné 5:2 v 47. kole

Na začiatku tretieho dejstva ešte v oslabení znížil Sergijenko.

HK Spišská Nová Ves prehrala s HK Dukla Trenčín v 47. kole

Do zápasu ich síce v úvode tretej časti vrátil Drábek, no Trenčania dokázali udržať tesný náskok.

HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazila nad HK Poprad 3:2 pp v 47. kole

V úvode tretej časti domáci potvrdili, že presilovky sú ich silná zbraň a Santos 20. gólom v sezóne vyrovnal - 2:2.

Colorado umiestnilo útočníka Olofssona na waiver listinu

Dvadsaťsedemročný hráč v tejto sezóne odohral 55 zápasov, v ktorých získal deväť bodov (3+6).

Chromiak skóroval za Ontario, Čajkovič s asistenciou za Scranton

Chromiak zvýšil v 29. minúte na 2:0 proti tímu, za ktorý nastúpil jeho krajan Pavol Regenda.

Mešár s gólom a dvoma asistenciami v OHL, bodovali aj ďalší Slováci

Dvadsaťročný útočník ukončil sedemzápasovú sériu bez gólu, keď sa presadil v 37. minúte počas presilovej hry. Upravil ním na 4:2 a nakoniec bol víťazný

Sieppi skončil na poste trénera Sloveniek, nahradí ho Mosnár

Päťdesiatosemročný Sieppi viedol slovenskú ženskú reprezentáciu od októbra 2022.

TEL: Košice vyhrali v derby na ľade Slovana 5:4 pp

Zápas mal od úvodu rýchly spád, čomu pomohol gól domácich už po 42 sekundách z hokejky Kubku. V 11. minúte vyrovnal Pollock a potom sa začalo na ľade poriadne iskriť.,aktualizované

Poprad prehral s Liptovským Mikulášom 1:2, ale zostal na čele tabuľky

V polovici prvej tretiny sa dostali do vedenia hostia, keď sa tešil z presného zásahu Egle. ,aktualizované

Skalický si zapísal gól a dve asistencie, Lantoši gól a asistenciu

K triumfu Stredočechov výrazne prispeli aj Slováci, Pavol Skalický si zapísal gól a dve asistencie, Róbert Lantoši gól a jednu asistenciu.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HK Nitra 3:1

Mimoriadne vyrovnaný duel otvoril gólom v siedmej minúte domáci Lacka. ,aktualizované

Hokejisti HC´05 B. Bystrica vyhrali nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2

Domáci zvládli prvú tretinu lepšie a vyhrali ju o dva góly. ,aktualizované

Arizona umiestnila Ružičku po kontroverznom videu na waiver listinu

Dvadsaťštyriročný Ružička sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli z waiver listiny.,aktualizované

NHL: Vegas Golden Knights povolali Jakuba Demeka do prvého tímu

Demek v prebiehajúcom ročníku odohral v nižšej AHL za Henderson 44 zápasov, v ktorých nazbieral 13 bodov (5+8).,aktualizované

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad HKM Zvolen 3:2

Zvolenčania viedli od 46. minúty 2:1, keď sa v presilovej hre presadil Cole Hults.

TEL: Humenné podľahlo Novým Zámkom 1:3 a zostúpi z extraligy

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia a po prvej perióde viedli na Zemplíne už o dva góly. ,aktualizované

Brankár Tomek predĺžil zmluvu s Litvínovom

Tomek prišiel do Litvínova z brnenskej Komety počas sezóny 2022/2023.

Zomrel sedemnásobný šampión ligy s Montrealom Jean-Guy Talbot

Individuálne mu najlepšie vyšla sezóna 1961/62.

Rangers sú krok od klubového rekordu, Panarin predbehol Messiera

Rangers naposledy prehrali 27. januára s obhajcami titulu z Vegas 2:5 a odvtedy si pripísali deväť triumfov v rade, šesť v riadnom hracom čase a tri po predĺžení.